Rodzaje transportu w turystyce są różne: od nowoczesnych samolotów, statków i pociągów po riksze, gondole i balony. Który transport wybrać?

Transport samolotem

najpopularniejsza, najszybsza i najbezpieczniejsza obecnie forma transportu w turystyce.

Nawet najdłuższy lot będzie krótszy w czasie niż podróżowanie innymi typami transportu Na przykład tygodniową podróż pociągiem można pokonać samolotem w ciągu 7-8 godzin. Przez cały ten czas będziesz musiał siedzieć praktycznie bez ruchu, ale jest to nieporównywalne z oszczędzaniem 6 dni w drodze.

Niewielki minus podróży lotniczej można nazwać ryzykiem utraty bagażu, jak również turbulencji.

Statystycznie około 80% ludzi boi się latać, a około 5% procent jest tak podatnych na tę fobię, że całkowicie odmówili korzystania z tego rodzaju transportu.

Często połączenie samolotowe będzie droższe w porównaniu z dojazdem własnym autem lub pociągiem. Ostatnio pojawiło się dużo nowych połączeń realizowanych przez tanie linie lotnicze, więc można upolować cenę biletu na samolot nawet niższą niż na autobus..

Minusem transportu samolotem może być to, że nie zawsze w bliskiej okolicy miejsca wyjazdu albo miejsca docelowego jest lotnisko obsługujące potrzebne dla nas połączenie. Wielogodzinny dojazd autobusem (autem, pociągiem) z/do lotniska zmniejsza oszczędność czasu samolotem.

W naszych ofertach zdrowego wypoczynku polecamy połączenie samolotem przy wyborze sposobu dojazdu do Truskawca.

Jak dojechać na basen termalne Spa i do sanatorium


Kontakt w Polsce

kom. 796 092 236 kontakt mailowy

biuro[at]medeacentrum.pl


Dojazd własnym autem

Na ten środek transportu nigdy się nie spóźnisz. Wiele osób woli dojazd do miejsca wypoczynku własnym lub wynajętym samochodem.

Trzeba pamiętać, że przejazd turystyczny samochodem to też odpowiedzialność. Trzeba zadbać o stan techniczny auta, paliwo, ubezpieczenia, opłaty drogowe. Należy zauważyć, że jedna osoba może prowadzić auto przez określony czas, po około 12 godzinach jazda staje się niebezpieczna. Lepiej jest, jeśli ktoś może zastąpić kierowcę.

Kiedy wybrać podróż własnym autem? – Jeśli podróż nie będzie trwała więcej nić 10-12 godzin (albo z noclegiem po drodze, który wiąże się z dodatkowym kosztem i czasem). Jeżeli na wyjazd wybiera się komplet pasażerów (w przeliczeniu na osobę będzie taniej niż innym transportem). W przypadku gdy mobilność w trakcie podróży i pobytu to dla Ciebie priorytet (można zwiedzać ciekawe miejsca indywidualnie).

Dojazd autem do naszych obiektów zdrowego wypoczynku zwykle nie trwa dłużej niż 10-11 godzin z większości miast Polski (średnio to około 5-6 godzin). Dla tego dojazd własnym autem polecamy przy wyborze sposobu transportu do każdego z oferowanych obiektów.

W naszych ofertach zdrowego wypoczynku polecamy dojazd własnym autem przy wyborze sposobu dojazdu na baseny termalne w Słowacji

Jak dojechać na basen termalne Spa i do sanatorium

Dojazd od drzwi do drzwi (Door-to-door)

Wygodny sposób dojazdu do każdego z oferowanych przez nas miejsc zdrowego wypoczynku. W zależności od ilości podróżujących usługa jest realizowana za pomocą auta osobowego (1-4 pasażerów), minibusu (5-8 pasażerów), dojazd busem (9-20 pasażerów) lub transport autokarem (dla większych grup).

Wycena takiej usługi jest indywidualna i zależy od ilości osób rezerwujących, miasta wyjazdu, miejsca docelowego, długości pobytu w Spa.

Usługa door to door jest bardzo wygodna. Nie musisz już tracić czasu na zakup biletów, na dojazd do dworca, na przesiadki po drodze. Wszystko załatwimy za Ciebie: odbierzemy ze wskazanego miejsca i dowieziemy prosto do hotelu, Spa czy innego miejsca zdrowego wypoczynku. Na miejscu okażemy pomóc w zakwaterowaniu, wytłumaczymy wszystkie wątpliwości odnośnie basenów, zabiegów, spa i innych dostępnych usług. Po odpoczynku i wykwaterowaniu ze Spa tak samo szybko, bezstresowo i wygodnie wracasz do domu.

Jak dojechać na basen termalne Spa i do sanatorium

Dojazd pociągiem

To najbardziej wygodny sposób przejazdu dużych dystansów (szczególnie w wagonach sypialnych). Przy wyborze środku transportu ważnym czynnikiem jest czas ale też cena dojazdu. Kiedyś przelot był znacznie droższy niż przejazd pociągiem. Teraz jest tak wiele różnych ofert i rabatów, że możesz latać komfortowo i w niższej cenie. Bilety klasy ekonomicznej lub tanie linie lotnicze są w niektórych przypadkach nawet tańsze niż bilety kolejowe.

Ale często pociąg jest niezastąpiony w wyborze sposobu dojazdu do miejsca wypoczynku. W pociągach są dużo większe limity na bagaż podróżny.

Polecamy wybór transportu kolejowego w drodze do Truskawca

Jak dojechać na basen termalne Spa i do sanatorium

Przejazd autokarem

Zaletą tego rodzaju transportu na wyjazdy są przystępne ceny. Pomimo komfortu nowoczesnych autobusów, ten sposób dojazdu może nie być odpowiedni dla osób podatnych na chorobę lokomocyjną, dla osób z problemami kręgosłupa.

Często wybieranym sposobem dojazdu do Truskawca w Ukrainie jest właśnie autokar. Z powodu wydłużonych, kilkugodzinnych kontroli granicznych transport autokarem jest mniej wygodny i dłuższy, ale wciąż jednym z najtańszych.