Baseny Termalne Słowacja, WęgryBaseny Termalne Słowacja, Węgry
Forgot password?

Lazne Libverda Czechy

Lazne Libverda

Lazne Libverda Czechy

Małe, urocze i spokojne uzdrowisko w Czechach, które znajduje się w odległości ok. 30 km od Liberca, ok. 10 km od Świeradowa Zdroju i ok 170 km od Wrocławia. Źródła lecznicze są znane już od XIV wieku. W tamtych czasach tutejsza woda mineralna była nazywana „Bożą wodą“. Według źródeł historycznych w miejscowości Lázně Libverdaleczył się już w XVIII wieku król August I, a później właściciel tych majątków Albrecht z Valdštejna.

Najważniejszym, naturalnym źródłem leczniczym jest wodorowęglanowa woda z zawartością magnezu. Woda mineralna jest hipotoniczna i ma wysoką zawartość dwutlenku węgla. Średnia zawartość dwutlenku węgla wynosi 2400 mg/l. Woda służy do kąpieli leczniczych i kuracji pitnych.

Uzdrowisko Libverda specjalizuje się w chorobach serca i naczyń krwionośnych, przemiany materii, układu narządów ruchu oraz układu nerwowego.

Głównym zabiegiem w uzdrowisku Libverda są naturalne kąpiele lecznicze. Zasada leczenia polega na oddziaływaniu dwutlenku węgla na naczynia krwionośne, które dzięki temu rozszerzają się i dochodzi do znacznej poprawy ukrwienia organów.

Do stosowanych zabiegów należą:

– różnego rodzaju kąpiele,

– masaże,

– ciepłe okłady parafinowe i bagienne,

– elektroterapie.

W ofercie również pobyty w Centrum Wellness, można skorzystać z takich zabiegów jak okłady z liści bananów, czekolady oraz kąpiele aromatyczne, programy antycellulitowe, masaże limfatyczne, okłady regenerujące dłonie, bańki itd.

 

Uzdrowiskowy hotel Nový dům w Lazne Libverda

Hotel Nový Dům jest największym hotelem w uzdrowisku, został wybudowany w 1986 roku. Nowocześnie urządzone jedno- i dwuosobowe pokoje z wyposażeniem, każdy pokój do 7 piętra posiada balkon (kategoria Standard), 9 apartamentów. Obiekt posiada 363 miejsca noclegowe. Na 8 piętrze hotelu znajduje się taras widokowy z widokiem na najwyższą górę Gór Izerskich Smrk. W hotelu znajduje się główna recepcja uzdrowiska. Do dyspozycji gosci jest bezprzewodowe połączenie WiFi za opłatą. Przed hotelem znajduje się parking dla gości za odpłatą.

Wyposażenie: łazienka, WC, suszarka, TV, radio, telefon, bar, siłownia, minigolf, winda, parking, przystosowanie dla osób niepełnosprawnych, możliwość wynajęcia lodówki (w apartamentach lodówka jest w cenie turnusu), biblioteka.

Uzdrowiskowy hotel INN w Lazne Libverda

Hotel INN znajduje się w pobliżu jadalni uzdrowiskowej i oferuje zakwaterowanie w nowocześnie urządzonych jedno-, dwuosobowych pokojach (kategoria Standard) oraz apartamentach z wyposażeniem (kategoria Superior); pokoje na 1 piętrze mają taras. Na parterze obiektu znajduje się stół bilardowy. W hotelu znajduje się również pomieszczenie, gdzie można schować rowery i narty. Przed hotelem jest bezpłatny parking. Do dyspozycji gosci jest bezprzewodowe połączenie WiFi za opłatą.

Wyposażenie: łazienka, WC, suszarka, TV, telefon, minibar, bilard, winda, parking, restauracja INN

Uzdrowiskowy pensjonat Frýdlant Lazne Libverda

Pensjonat Frýdlant w zamkowym stylu znajduje się w samym środku parku uzdrowiskowego. Na przeciwko pensjonatu znajduje się restauracja Valdštejn. Obiekt posiada luksusowe miejsca noclegowe: 6 pokojów dwuosobowych, 3 pokoje trzyosobowe i 1 pokój jednoosobowy. Wszystkie pokoje mają kategorię Superior. W obiekcie za odpłatą jest do dyspozycji gości sauna, whirlpool i solarium. W pensjonacie nie ma windy. Do dyspozycji gosci jest bezprzewodowe połączenie WiFi za opłatą.

Wyposażenie: łazienka, WC, suszarka, TV, telefon, minibar, sauna, whirlpool, solarium, restauracja Valdstejn.

Uzdrowiskowy pensjonat Labská w Lazne Libverda

Pensjonat znajduje się 400 m od centrum uzdrowiska i jest idealnym miejscem do zakwaterowwania dla rodzin z dziećmi lub na przykład grup. Pensjonat, w którym znajduję się restauracja, oferuje pokoje po rekonstrukcji z nowoczesnym wyposażeniem. Ilość miejsc noclegowych wynosi 26, kategoria Standard i Superior. W pokojach są możliwe dostawki, w niektórych może być zakwaterowanych nawet 5 osób. Przed pensjonatem znajduje się bezpłatny parking. W pensjonacie nie ma windy.

W restauracji Labská odbywają się dancingi.

Wyposażenie: łazienka, WC, suszarka, TV, telefon, minibar, restauracja, bezpłatny parking.