Baseny Termalne Słowacja, WęgryBaseny Termalne Słowacja, Węgry
Forgot password?

Czy woda termalna nie zniszczy strój kąpielowy

Strój Kąpielowy
Zaktualizowano: autor Oksana Jaśnicka
 

Masz wspaniały strój kąpielowy, ale zastanawiasz się, czy woda termalna nie szkodzi strojom kąpielowym? Czy woda w basenach termalnych nie barwi materiał, z którego wykonany jest strój kąpielowy ?

Nie martw się, woda termalna nie zepsuje kostiumu kąpielowego.

Stroje kąpielowe, szczególne te damskie, potrafią dużo kosztować. Dla tego zastanawianie się, czy duża zawartość minerałów i wysoka temperatura wody nie zniszczy kąpielówek, jest uzasadnione.

Hotel Aphrodite Rajecke Teplice
Rajecke Teplice

Wody geotermalne w basenach osiągają zwykle temperaturę od 28 do 40 °C

zawierają też długą listę rozpuszczonych minerałów. Takie połączenie sprawia, że ta woda ze źródeł termalnych jest cudownie relaksująca i uzdrawiająca. Na szczęście możesz także odetchnąć z ulgą, jeśli chodzi o strój. Minerały w wodzie z gorących źródeł zwykle nie są bardziej szkodliwe dla kostiumów kąpielowych niż chlorowane baseny, woda morska lub wanny z hydromasażem.

Istnieje jednak kilka ważnych porad do utrzymania stroju kąpielowego w dobrym stanie.

 

Porady dotyczące strojów kąpielowych na basenach termalnych:

1. Po zakończeniu korzystania z basenów termalnych pamiętaj o dokładnym przepłukaniu kostiumu w chłodnej wodzie.

2. Aby zapewnić dodatkową ochronę, weź pod uwagę krótki prysznic w stroju kąpielowym między zanurzeniami w basenie termalnym. Usunie to minerały, filtry przeciwsłoneczne i pot uwięziony w materiale. W termach zwykle są takie przyrznice przy wejściach do basenu.

3. Najlepszym sposobem na osuszenie kombinezonu po spłukaniu jest zwinięcie go w ręcznik i delikatne wyciśnięcie nadmiaru wody. Pomoże to Twojemu kombinezonowi dłużej utrzymać swój pierwotny kształt i zmniejszy zużycie materiału.

4. W domu czy w hotelu strój wypierz delikatnie, ręcznie, używając środku przeznaczonego do strojów kąpielowych lub delikatnych środków.

5. Nie wieszaj swojego stroju. Połóż na płasko i wysusz na powietrzu. Pieczenie go na słońcu pogorszy elastan i spowoduje odbarwienie.

hotel-besenova
Besenova Słowacja

6. Na kilkudniowy pobyt w termach najlepiej zabrać zapasowy strój kąpielowy i ubierać na zmianę.

7. Do basenów borowinowych, z brunatną wodą (na przykład Besenova), z dużą zawartością jodu lepiej unikać strojów białych lub jasnych.

8. Piasek, kamienie .. mogą uszkodzić materiał. Zawsze siadaj na rozłożony ręcznik.

Baseny Termalne Besenova Słowacja. Termy Beszeniowa. Aquapark i hotel BesenovaBaseny Termalne Besenova Słowacja. Termy Beszeniowa. Aquapark i hotel Besenova

Dbanie o strój kąpielowy

ma takie samo znaczenie podczas pływania w dowolnym basenie i po nim. Jeśli zastosujesz się do prostych wskazówek, Twój piękny kostium kąpielowy będzie nadal dobrze wyglądać.

Na terenie większości kąpielisk termalnych jest również dostępny sklepik z ofertą strojów kąpielowych, różnych dodatków, upominków.

Poza tym … świetnie wyglądasz w tym stroju kąpielowym!

Oksana Jaśnicka Medea
Zaktualizowano: autor Oksana Jaśnicka

Więcej artykułów tego autora

 
Noclegi Hajduszoboszlo
Woda termalna włosy