Baseny Termalne Słowacja, WęgryBaseny Termalne Słowacja, Węgry
Forgot password?

Czy woda termalna nie zniszczy strój kąpielowy

Baseny Termalne

Masz wspaniały strój kąpielowy ale zastanawiasz się czy woda termalna nie szkodzi strojom kąpielowym? Czy woda w basenach termalnych nie barwi materiał z którego wykonany jest strój kąpielowy ?

Nie martw się woda termalna nie zepsuje kostiumu kąpielowego.

Stroje kąpielowe, szczególne te damskie, potrafią dużo kosztować. Dla tego zastanawianie się czy duża zawartość minerałów i wysoka temperatura wody nie zniszczy kąpielówek jest uzasadnione.

Hotel Aphrodite Rajecke Teplice
Rajecke Teplice

Wody geotermalne w basenach osiągają zwykle temperaturę od 28 do 40 °C

zawierają też długą listę rozpuszczonych minerałów. Takie połączenie sprawia, że ta woda ze źródeł termalnych jest cudownie relaksująca i uzdrawiająca. Na szczęście możesz także odetchnąć z ulgą, jeśli chodzi o strój. Minerały w wodzie z gorących źródeł zwykle nie są bardziej szkodliwe dla kostiumów kąpielowych niż chlorowane baseny, woda morska lub wanny z hydromasażem.

Istnieje jednak kilka ważnych porad do utrzymania stroju kąpielowego w dobrym stanie.

Porady dotyczące strojów kąpielowych na basenach termalnych:

1. Po zakończeniu korzystania z basenów termalnych pamiętaj o dokładnym przepłukaniu kostiumu w chłodnej wodzie.

2. Aby zapewnić dodatkową ochronę, weź pod uwagę krótki prysznic w stroju kąpielowym między zanurzeniami w basenie termalnym. Usunie to minerały, filtry przeciwsłoneczne i pot uwięziony w materiale. W termach zwykle są takie przyrznice przy wejściach do basenu.

3. Najlepszym sposobem na osuszenie kombinezonu po spłukaniu jest zwinięcie go w ręcznik i delikatne wyciśnięcie nadmiaru wody. Pomoże to Twojemu kombinezonowi dłużej utrzymać swój pierwotny kształt i zmniejszy zużycie materiału.

4. W domu czy w hotelu strój wypierz delikatnie, ręcznie, używając środku przeznaczonego do strojów kąpielowych lub delikatnych środków.

5. Nie wieszaj swojego stroju. Połóż na płasko i wysusz na powietrzu. Pieczenie go na słońcu pogorszy elastan i spowoduje odbarwienie.

hotel-besenova
Besenova Słowacja

6. Na kilkudniowy pobyt w termach najlepiej zabrać zapasowy strój kąpielowy i ubierać na zmianę.

7. Do basenów borowinowych, z brunatną wodą (na przykład Besenova), z dużą zawartością jodu lepiej unikać strojów białych lub jasnych.

8. Piasek, kamienie .. mogą uszkodzić materiał. Zawsze siadaj na rozłożony ręcznik.

Dbanie o strój kąpielowy

ma takie same znaczenie podczas pływania w dowolnym basenie i po nim. Jeśli zastosujesz się do prostych wskazówek, Twój piękny kostium kąpielowy będzie nadal dobrze wyglądać .

Na terenie większości kąpielisk termalnych jest również dostępny sklepik z ofertą strojów kąpielowych, różnych dodatków, upominków.

Poza tym … świetnie wyglądasz w tym stroju kąpielowym!

Kliknij, aby ocenić!
[Średnia ocena: 0]