Baseny Termalne Słowacja, WęgryBaseny Termalne Słowacja, Węgry
Forgot password?

Woda Termalna a Włosy jaki wpływ?

Woda Termalna na Włosy
Zaktualizowano: autor Oksana Jaśnicka

Czy Woda Termalna Niszczy Włosy?

Jest to często zadawane pytanie, szczególnie wpływem wody termalnej na włosy interesują się kobiety

Przede wszystkim należy wyjaśnić czym woda termalna różni się na przykład od kranówki.

Woda termalna – to woda podziemna, która została podgrzana ciepłem Ziemi. Woda ze źródeł termalnych przed wydostaniem się na powierzchnie przechodzi wielokilometrowe drogi w skałach podziemnych. W ciągu takiej podróży woda zabiera ze sobą dużą ilość różnego rodzaju minerałów.

woda termalna
woda termalna

Wiadomo od wieków, że dzięki temperaturze i wysokiej zawartości minerałów woda termalna jest źródłem zdrowia dla skóry, dla stawów i mięśni, dla dróg oddechowych..

Wracamy do włosów.. Duża zawartość w wodzie minerałów, szczególnie wapnia, magnezu, żelaza, manganu określa tę wodę jako twardą. Badanie wpływu twardej wody na włosy opisał International Journal of Trichology (Międzynarodowy Dziennik Nauki o Włosach). W wyniku badań stwierdzono, że twardość wody nie ma żadnego wpływu na wytrzymałość i elastyczność włosów.

Szczegółowy opis badania na stronie International Journal of Trichology ( www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3927171 )

Odpowiedź mamy – korzystanie z basenów termalnych nie szkodzi włosom (powtarzam, woda termalna NIE jest szkodliwa dla włosów). Ale po namoczeniu w wodzie termalnej włosy mogą stać bardziej sztywne i trudne do opanowania.

Jak uniknąć tego problemu?

Oto jak chronić włosy w trakcie pobytu w termach!

1. Namocz włosy przed wejściem do basenu termalnego

Jeśli namoczysz włosy wodą zwykłą pod prysznicem przed wejściem do wody geotermalnej, twoje włosy będą absorbować mniej minerałów, co spowoduje mniejsze uczucie gromadzenia się tych właśnie minerałów! Na przykład w Termach Besenova na Słowacji przy basenach termalnych są prysznice, z których polecamy korzystać przed wejściem do basenu oraz po kąpieli termalnej.

2. Nałóż odżywkę przed wejściem do wody termalnej

Jeżeli zamierzasz przez dłuższy czas przebywać w wodzie ze źródeł termalnych – nałóż odżywkę na włosy i pozostaw na czas kąpieli.

3. Umyj włosy

Po korzystaniu z basenów termalnych umyj włosy szamponem, można nawet 2-3 razy.

4. Odżywka

Dokładnie spłucz, a następnie wytrzyj włosy delikatnie ręcznikiem i nałóż swoją odżywkę na włosy.

Besenova Słowacja Zima Baseny TermalneBesenova Słowacja Zima Baseny Termalne

Mam nadzieję, że te informacje pomogą cieszyć się relaksem w zdrowych basenach z wodą termalną, nie martwiąc się o stan włosów.

Oksana Jaśnicka Medea
Zaktualizowano: autor Oksana Jaśnicka

Więcej artykułów tego autora

Noclegi Hajduszoboszlo
Woda termalna włosy