Baseny Termalne Słowacja, WęgryBaseny Termalne Słowacja, Węgry
Forgot password?

Spa Priessnitz Jesenik Czechy

Priessnitz w Jeseniku Czechy

umiejętnie rozplanowane w przepięknym krajobrazie, góruje nad okolicą. Odznacza się wyjątkowymi warunkami klimatycznymi, umożliwiającymi leczenie i wypoczynek dla gości przez cały rok.

Z trzech stron: północy, zachodu i południa, chronione Uzdrowisko Priessnitz jest przez wysokie masywy górskie, jedynie biegnąca na wschód dolina otwarta jest na polskie równiny.

Priessnitz w Jeseniku Czechy to uzdrowisko z długoletnią tradycją – swoje powstanie oraz późniejszą sławę uzdrowisko zawdzięcza jednemu człowiekowi – Vincenzovi Priessnitzovi, twórcy i propagatorowi wodolecznictwa, który w 1822 roku założył w ówczesnym Grafenbergu pierwszą na świecie placówkę stosującą wodolecznictwo. Vincenz Priessnitz odrodził człowieka w harmonii natury, wyprowadził z ponurego otoczenia, wykluczył szkodliwe wpływy i dał nową nadzieję i radość z życia. W okolicy, a głównie na stokach Studničního Wzgórza, wypływa z ziemi 80 zarejestrowanych i nazwanych źródeł z zimną wodą. Z powodu niemal świętej czci dla kryształowo czystej wody leczniczej przy źródłach zaczęły powstawać liczne pomniczki, które są ulubionym miejscem na trasach spacerowych.

Uzdrowiskowy mikroklimat w Jeseniku sprzyja leczeniu górnych i dolnych dróg oddechowych, problemów z układem krwionośnym, systemu nerwowego oraz nerwów wegetatywnych.

W Jeseniku nie ma basenów termalnych.

Ważna Informacja o Jeseniku w Czechach

Jesenik Czechy

Rezerwacja noclegów w Jeseniku zawieszona do odwołania.

Polecane Spa i Termy Czechy, Słowacja, Węgry:

imageframe-image

Poprad Aqua City Słowacja

Termy Słowacja

   Komfortowe i ekologiczne termy na Słowacji. Liczne baseny termalne, zjeżdżalnie, największy na Słowacji kompleks saun, luksusowe zakwaterowanie bezpośrednio w termach z widokiem na Tatry …
od220 zł

Aqua All Inclusive

imageframe-image

Hajduszoboszlo Węgry

Baseny Termalne Węgry

   Największe kąpielisko termalne i Spa na Węgrzech położone na 30 ha. Baseny termalne kryte i otwarte, Aqua Palace, Aqua Park, zabiegi, wyśmienite wyżywienie i noclegi w Hajduszoboszlo w cenie …
od180 zł

Thermal Hotel

imageframe-image

Tatralandia Słowacja

Termalny Aqua Park

   Aqua park Tatralandia na Słowacji. Duży kompleks basenów krytych i otwartych. 26 zjeżdżalni dla każdego, kompleks saun i Spa, zabiegi. Noclegi Tatralandia przy aqua parku, piękne widoki na okoliczne Tatry..
od199 zł

Noclegi w Tatralandii

Spa Priessnitz Jesenik Czechy

Czy wiesz, że nazwa ‚prysznic’ pochodzi od

nazwiska Vincenta Priessnitza, twórcy wodolecznictwa?

Leczenie w sanatorium Priessnitz jest oparte na wykorzystaniu naturalnych źródeł leczniczych i najnowocześniejszych metod leczniczych oraz rehabilitacyjnych.
Skutecznie w Uzdrowisku Priessnitz leczone:
- Choroby układu krążenia;
- Choroby aparatu ruchu;
- Choroby związane z zaburzeniami przemiany materii;
- Choroby układu oddechowego;
- Zaburzenia psychiczne;
- Choroby skóry;
- Choroby kobiece.

W Spa Priessnitz dostępna duża ilość różnego rodzaju zabiegów Spa oraz zabiegów leczniczych:

Kąpiel z olejkiem aromatycznym; Kąpiel borowinowa z maseczką na twarz; Kąpiel borowinowa z wirami; Kąpiel z solą z Morza Martwego; Kąpiel perełkowa z ziołami; Kąpiel ziołowa całościowa z dodatkami; Kąpiel perełkowa; Kąpiel liliowa z perełką; Kąpiel lotosowa z perełką; Kąpiel z solą czekoladową; Kąpiel z olejkiem cynamonowym z rokitnikiem; Kąpiel ziołowa "Herbaden"; Kąpiel z ekstraktem z róży; Kąpiel z ekstraktu piwnego; Kąpiel wirowa z solanki jodobromowej; Bicze szkockie; Dwufazowa półkąpiel Priessnitza; Jednofazowa półkąpiel Priessnitza.

Kuracja Priessnitza; Masaż Ayus Lomi; Masaż „Spa senzation aroma / aroma energize"; Masaż kamieniami lawowymi; Energetyczny masaż głowy; Masaż miodem; Masaż czekoladowy; Masaż cynamonowy; Masaż całego ciała; Masaż klasyczny częściowy; Masaż aromatyczny; Refleksyjny masaż stóp; Słupkowa korekcyjna oraz pływająca technika; Ręczny drenaż limfatyczny - całe ciało; Ręczny drenaż limfatyczny częściowy; Masaż jawajski; Masaż Borneo; Masaż Shiatsu; Masaż wg Penzella; Tajski masaż stóp; Masaż bańką chińską.

Akupunktura; Grota solna; Okład z serwatki; Okłady borowinowe; Okład z iłu na stawy; Parafina; Wyszczuplający okład „GERnétic”; Okład na całe ciało „Marine Essence”; Odświeżający zabieg na nogi lub ręce „GERnétic”; Klasyczny zabieg dr. Hauschka; Zabieg kosmetyczny dla zanieczyszczonej cery z tendencją do stanów zapalnych; Gimnastyka twarzy; Zabieg kosmetyczny dla cery suchej i alergicznej; Zabieg rozluźniający dla wszystkich rodzajów cery; Intensywna pielęgnacja skóry z odżywianiem paznokci olejkiem z jojoby; Kompleksowa pielęgnacja cery; Masaż kosmetyczny z mikromasażem okolicy oczu; Inhalacja aerozolowa; Terapia tlenowa wg Ardenne; Klasyczny masaż tantryczny + joni, lingam.

Priessnitz Jesenik Noclegi:

Dom Uzdrowiskowy Priessnitz**

Główny budynek uzdrowiska w Jeseniku w stylu secesyjnym zbudowany został w 1910 r., na podstawie projektu wiedeńskiego architekta Bauera. Jakość świadczonych usług hotelowych oraz opieka sanatoryjna są na najwyższym poziomie, możliwe jest spędzenie całego pobytu pod jednym dachem. W trzech pięknych jadalniach serwowane są dania kuchni czeskiej oraz międzynarodowej z możliwością dań dietetycznych bądź wegetariańskich.

Jesenik Dom Uzdrowiskowy Jan Ripper **

- wyposażenie pokoi: łazienka, WC, TV-SAT, telefon i minibar.
- w większości pokoi są balkony z przepięknym widokiem na panoramę Hrubého Jeseníku.
- obiekt przystosowany dla niepełnosprawnych (brak barier, 2 pokoje pełni przystosowane dla niepełnosprawnych gości)- do dyspozycji winda, jadalnia z 50 miejscami przy stolikach oraz czynna całą dobę recepcja.

Priessnitz Dom Uzdrowiskowy Bezruc **

- wyposażenie pokoi: WC, prysznic, suszarkę do włosów, TV-SAT, telefon i minibar.
- większość pokoi ma balkon
- obiekt przystosowany dla niepełnosprawnych (brak barier, 2 pokoje pełni przystosowane dla niepełnosprawnych gości)
- do dyspozycji winda, świetlica, jadalnia oraz czynna całą dobę recepcja.
- w budynku znajdują się gabinety lekarskie, przeprowadzane są inhalacje.

Noclegi w Termach przy Basenach:

Sortuj według: