Wakacje a koronawirus
Zaktualizowano: autor Oksana Jaśnicka

Czy w 2021 roku można bezpiecznie wyjechać na wakacje?

Dużo zapytań o możliwość wyjazdu otrzymujemy codziennie od osób pragnących wypoczynku w Spa czy Aquaparkach albo kuracji w uzdrowiskach. Czy wyjazd za granicę jest możliwy i bezpieczny? Czy hotele i sanatoria są czynne? Czy Aquaparki i baseny termalne otwarte i czy są bezpieczne?..

Od roku 2006 głównym kierunkiem naszej działalności, jako biura zdrowego wypoczynku Medea, jest turystyka prozdrowotna, spa, wellness, termy, spa i uzdrowiska. Najbardziej popularne kierunki w naszej ofercie to Słowacja (baseny termalne i uzdrowiska), Węgry (głównie Hajduszoboszlo) oraz Ukraina (głównie sanatorium Truskawiec).

Niestety urlop, weekend czy wypoczynek w roku 2021 nie będą takie jak w latach poprzednich. Poluzowanie ograniczeń jest nieuniknione, ale do niektórych restrykcji musimy niestety się przyzwyczaić. Epidemia koronawirusa sprawiła, że nie wiemy kiedy zostaną wznowione albo zamknięte połączenia lotnicze do popularnych krajów wakacyjnych.

Dalekie podróże autokarem czy samochodem mogą zostać bardziej skomplikowane przez ewentualne kontrole na granicach państw. Samo mierzenie temperatury pasażerom przy wjeździe do kraju albo sprawdzenie wyników testu może stworzyć długi korek na granicy. Przejazd na przykład do Chorwacji i przekroczenie 3 albo 4 granic może znacząco wydłużyć podróż.

Informacje dla klientów w sprawie COVID-19

Wyjazd na Słowację koronawirus

W Słowacji od dnia 19 kwietnia 2021 hotele przyjmują gości w trybie ograniczonym. Obowiązkowe posiadanie ważnego, nie starszego niż 72 godziny, negatywnego testu na obecność koronawirusa dla osób rezerwujących noclegi w termach na Słowacji.

/ wyżywienie w hotelach podawane do pokoju
/ otwarte sklepy i punkty usługowe (1 osoba/15 m²)
/ sport amatorski na świeżym powietrzu (max. 6 osób w grupie)
/ otwarte baseny, max. 6 osób w basenie
/ godzina policyjna 20:00 – 05:00 !

Na Słowacji w dniu 06 Maja 2021, odnotowano 343 pozytywnych testów na coronavirus. Liczba ofiar Covid-19 – 34 osób

Źródło: https://korona.gov.sk/


Węgry wakacje koronawirus

Na Węgrzech ostatniej doby odnotowano 1680 nowych potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Liczba ofiar Covid-19 – 124 osoby

Źródło: https://koronavirus.gov.hu/

Hajduszoboszlo, Heviz

Hotele, termy, spa i sanatoria Węgierskie nie przyjmują gości w celach turystycznym. Węgry bardzo szybko się szczepią, planują wszystkich chętnych zaszczepić na COVID-19 do końca czerwca bieżącego roku.

HungaroSpa Thermal Hotel oraz kąpielisko w Hajduszoboszlo otwiera się od 01 Maja 2021. Wejść na baseny można z ważną kartą bezpieczeństwa (szczepienie przeciwko COVID-19)

Polecamy rezerwacje wraz z pobytem pakietu Aqua All Inclusive: wolny wstęp na kąpielisko, baseny termalne, Aqua Palace Hajduszoboszlo oraz na nowe baseny w Hajduszoboszlo !

Zaszczepiono w poszczególnych krajach

Węgry – 67% osób zaszczepiono

Słowacja – 32% osób zaszczepiono

Czechy – 32% osób zaszczepiono

Ukraina Truskawiec ograniczenia

Na Ukrainie ostatniej doby odnotowano 6038 nowych potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Liczba ofiar Covid-19 – 374 osób

Hotele i sanatoria w Truskawcu są czynne, zabiegi wykonywane. Wjazd na terytorium Ukrainy z negatywnym wynikiem testu.

Źródło: https://covid19.gov.ua/

Jakie wakacje zagraniczne w 2021?

Wakacje z dziećmi

Wypoczynek 2021 z dziećmi można spędzić w bezpiecznych i przygotowanych aquaparkach na Słowacji. Szczególnie polecamy termy Besenova i aquapark Tatralandia. Mnóstwo atrakcji dla dzieci (baseny, zjeżdżalnie, mini zoo, place zabaw…). Atrakcje dla dorosłych (baseny termalne, sauny i ceremonie, zabiegi spa). Bardzo ważne, bezpieczeństwo – a) przekroczenie 1 granicy, b) bliskość naszej granicy, c) Słowacja to kraj, który dobrze radzi sobie z epidemią, d) góry w okolicy, czyste powietrze, szlaki turystyczne..

Wakacje w Termach

Pobyt w jednym z ośrodków termalnych lub uzdrowiskowych to nie tylko wypoczynek i miłe spędzenie czasu – to również regeneracja, dbanie o zdrowie i wzmocnienie odporności. Woda geotermalna w basenach, borowina lecznicza, woda mineralna, zabiegi spa i uzdrowiskowe, specjalny uzdrowiskowy klimat i wiele innych czynników przywrócą i wzmocnią Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Aquapark Besenova Słowacja Baseny Termalne noclegi w Hotelu Besenova bezpośrednio termy BeszeniowaAquapark Besenova Słowacja Baseny Termalne noclegi w Hotelu Besenova bezpośrednio termy Beszeniowa

  Tel. 796 092 236

  Proszę podać swoje oczekiwania odnośnie pobytu w Termach, w Spa, w Uzdrowiskach czy w innych bezpiecznych ośrodkach – nasz specjalista przygotuje indywidualny odpowiedni i najlepszy pakiet w jednym z zaufanych ośrodków termalnych na Słowacji, Ukrainie albo Węgrzech.

  Codziennie jesteśmy w kontakcie z partnerami z zagranicy, otrzymujemy aktualne komunikaty rządowe oraz od właścicieli aquaparków, hoteli i innych obiektów. Chętnie podzielimy się informacją.

  Doświadczenie, doskonała znajomość oferty, wieloletnia i owocna współpraca pozwala nam na uzyskanie najlepszych warunków rezerwacji dla Was!

  Jak w termach dbają o bezpieczeństwo gości?

  Każdy polecany przez nas hotel albo kompleks jest sprawdzony pod kątem działań zgodnie z zaleceniami WHO.

  Hotel. Wnętrza hoteli oraz innych pomieszczeń są wietrzone. W pomieszczeniach wspólnych są dostępne środki do dezynfekcji. Często dotykane elementy dezynfekowane przez pracowników hotelu. Pobyt w recepcji skrócony do minimum, większość spraw będzie załatwione jeszcze przed przyjazdem.
  Na terenie hotelu przebywają wyłącznie Goście hotelu oraz personel.

  Pokój. przed zakwaterowaniem oraz po wykwaterowaniu pokoje są wietrzone a następnie dezynfekowane. Pracownik hotelu nie odświeża pokoju codziennie, sprzątanie odbywa się tylko w sytuacjach wyjątkowych oraz po wykwaterowaniu.
  Personel hotelu. U pracowników jest regularnie sprawdzana temperatura ciała, personel dezynfekuje ręce i używa odzieży roboczej, która jest regularnie prana i dezynfekowana. Pracownicy regularnie otrzymują instrukcje o sposobach bezpiecznego postępowania w poszczególnych przypadkach i sytuacjach by zachować maksymalne bezpieczeństwo pracy i wypoczynku dla Gości.

  Bezpieczeństwo na basenach!

  Hajduszoboszlo Promocje Tego Roku! Noclegi, Baseny Termalne, Aqua Palace. Hungarospa Thermal HotelHajduszoboszlo Promocje Tego Roku! Noclegi, Baseny Termalne, Aqua Palace. Hungarospa Thermal Hotel

  Naukowcy są zdania, że samo przebywanie w basenach nie podnosi ryzyka zakażenia wirusem. Bakterie i wirusy bardzo źle przenoszą się przez wodę w basenach. Woda rozcięcia wirusy, z kolei chlor stosowany do dezynfekcji wody w basenach nie pozostawia dla wirusów szans.

  Ryzyko zakażenia na basenach może wzrastać przez ewentualne niedotrzymanie niezbędnej odległości między osobami (1,5 – 2 metry), nie dotyczy to oczywiście osób z rodziny. Czyli od nas samych w dużej mierze zależy to bezpieczeństwo – dystans społeczny przy kasach aquaparku, przy prysznicach czy szafkach albo bezpośrednio w basenach. Musimy nauczyć się trzymać ten 1,5-metrowy dystans.

  Ratownicy przy basenach teraz pilnują również dotrzymania odległości między osobami na basenach.

  Na baseny jest wpuszczana ograniczona ilość osób, tak aby zapełnić możliwość dotrzymania odległości. Nasi Klienci z wykupionym pobytem i pakietem Aqua All Inclusive mają gwarantowane wejście na hotelowe baseny i aquaparki, w następnej kolejności zostaną sprzedawane bilety wstępu do aquaparku (Besenova, Tatralandia, Hajduszoboszlo) dla Gości niezakwaterowanych w naszych hotelach.

  Bezpieczeństwo rezerwacji i płatności

  Przy dokonaniu rezerwacji pobierana jest zaliczka w wysokości 50 zł / osoba. Jest ta zaliczka zwrotna – jeżeli wyjazd nie będzie mógł się odbyć z przyczyn epidemii koronawirusa (zamknięcie granicy albo hotelu albo aquaparku czy innego istotnego punktu pakietu pobytowego) to całość zaliczki zostanie zwrócona do klienta

  INFORMACJA

  Telefon w Polsce

  796 092 236

  Często zadawane pytania

  Czy baseny termalne są czynne?

  Baseny termalne na Słowacji oraz termy na Węgrzech są czynne i dostępne z ograniczeniami. Sytuacja zmienia się dynamicznie. Besenova oraz Tatralandia można 6 osób na basen z negatywnym testem na 2 godziny.

  Czy baseny termalne będą otwarte?

  Na wakacje 2021 baseny termalne, spa, termy i aquaparki będą otwarte i będą działać według obowiązujących norm sanitarnych.

  Czy możliwy wyjazd na Węgry?

  Najbliższe bezpieczne terminy na rezerwację pobytu w termach Węgierskich (Hajduszoboszlo, Heviz) to początek czerwca 2021.

  Słowacja wakacje z dziećmi gdzie?

  Najlepiej dla rodzin z dziećmi rezerwować sprawdzone i popularne obiekty na Słowacji: Besenova, Tatralandia, Poprad.

  Czy termy na Słowacji są otwarte?

  Termy na Słowacji czynne z dotrzymaniem obowiązujących obostrzeń.

  Węgry wakacje z dziećmi gdzie?

  Najlepszy i największy na Węgrzech kompleks kąpieliskowy z mnóstwem atrakcji dla dzieci to Hajduszoboszlo Hungarospa. Sprawdź też pakiet Aqua All Inclusive.

  Hajduszoboszlo baseny od kiedy czynne?

  Baseny termalne, kąpielisko oraz Aquapalace Hungarospa w Hajduszoboszlo otwiera się od 01 Maja 2021

  Hotel Aphrodite Rajecke Teplice

  Bezpieczne hotele w termach:

  Zaktualizowano: autor Oksana Jaśnicka

  Więcej artykułów tego autora

  Kliknij, aby ocenić!
  [Średnia ocena: 5]