Wakacje a koronawirus
Zaktualizowano: autor Oksana Jaśnicka

Dużo zapytań o możliwość wyjazdu otrzymujemy codziennie od osób pragnących wypoczynku w Spa czy Aquaparkach albo kuracji w uzdrowiskach. Czy wyjazd za granicę jest możliwy i bezpieczny? Czy hotele i sanatoria są czynne? Czy Aquaparki i baseny termalne otwarte i czy są bezpieczne?..

Od roku 2006 głównym kierunkiem naszej działalności, jako biura zdrowego wypoczynku Medea, jest turystyka prozdrowotna, spa, wellness, termy, spa i uzdrowiska. Najbardziej popularne kierunki w naszej ofercie to Słowacja (baseny termalne i uzdrowiska), Węgry (głównie Hajduszoboszlo) oraz Ukraina (głównie sanatorium Truskawiec).

Co znajdziesz w tym artykule:

Wyjazd na Słowację koronawirus

Przekroczenie granicy, wjazd oraz zakwaterowanie dla obywateli Polski na terenie Słowacji możliwy, dla:

 • Osoby dorosłe z dawką przypominającą bez testu
 • Osoby dorosłe w pełni zaszczepione + test
 • Dzieci 12-17 lat 2 dawki szczepienia
 • Dzieci 6-11 lat – pełne zaszczepienie albo test
 • Dzieci 0-5 lat nie potrzebują testów czy szczepień

Na Słowacji w dniu 21 Stycznia 2022, odnotowano 7035 pozytywnych wyników testu na coronavirus. Liczba ofiar Covid-19 – 57 osób. Źródło: https://korona.gov.sk/

Nawet 30% zniżki na noclegi

Z okazji otwarcia możliwości podróżowania do naszych południowych sąsiadów specjalna zniżka przysługuje przy rezerwacji pobytu w termach na Słowacji:

 • Termy Besenova i Tatralandia. Minimum 2 noclegi
 • Termin pobytu między 20 Stycznia a 31 Marca 2022
 • 30% zniżki na noclegi, do wyczerpania promocyjnych miejsc
 • W każdym terminie dostępne maksymalnie 10 pokoi ze zniżką (do wyczerpania)

Tylko Aqua All Inclusive Pakiet!

Polecamy rezerwacje wraz z pobytem pakietu Aqua All Inclusive: komfortowe noclegi bezpośrednio w termach+ wyżywienie + wolny i gwarantowany CAŁODZIENNY wstęp na kąpielisko na baseny termalne i do Aquaparku. Priorytetowy wstęp poza kolejką do kasy, poza obowiązującym limitem ilości osób.

  W kasach aquaparku dostępne bilety 3-godzinne. Obowiązują limity ilości osób przebywających na basenach.

  Tylko pakiet aqua all inclusive z noclegiem w termach gwarantuje całodzienny wstęp na termy.

  Skorzystać ze specjalnej zniżki można dokonując rezerwacji (bez karty kredytowej!), albo kalkulacji ceny, wypełniając formularz na tej stronie, albo telefonicznie.

  Węgry wakacje koronawirus

  Zapraszamy do Hajduszoboszlo Thermal Hotel z pakietem Aqua All Inclusive – nasz voucher też jest potwierdzeniem rezerwacji pobytu na Węgrzech w celu tranzytu przez Słowację.

  Aqua All Inclusive = zakwaterowanie, wyżywienie, wolny wstęp na kąpielisko, baseny termalne, Aquapalace, Aquapark i Premium zona w Hajduszoboszlo!

  Na Węgrzech ostatniej doby (21.01.2022) odnotowano 15957 nowych potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Liczba ofiar Covid-19 – 65 osób. Źródło: https://koronavirus.gov.hu/

  Hajduszoboszlo, Heviz

  HungaroSpa Thermal Hotel oraz kąpielisko w Hajduszoboszlo otworzyło się od 01 Maja 2021. Wejść na baseny można z voucherem pakietu aqua all inclusive, bez certyfikatu szczepień oraz bez testów.

  Aqua All Inclusive Pakiet!

  Polecamy rezerwacje wraz z pobytem pakietu Aqua All Inclusive: komfortowe noclegi + wyżywienie + wolny i gwarantowany wstęp na kąpielisko +wolny wstęp na baseny termalne + wolny wstęp do Aqua Palace Hajduszoboszlo + wstępy na nowe baseny w Hajduszoboszlo albo do Aquaparku! Priorytetowy wstęp poza kolejką do kasy, poza obowiązującym limitem ilości osób.

  Wczasy z dojazdem własnym

  Pakiety Aqua All Inclusive do Maja 2022 w cenie promocyjnej 207 zł / osoba dorosła / doba. Nie ma w Hajduszoboszlo lepszego pakietu i lepszej ceny! Zniżki dla dzieci. Są jeszcze niektóre dostępne terminy.

   Proszę podać swoje oczekiwania odnośnie pobytu w Termach, w Spa, w Uzdrowiskach czy w innych bezpiecznych ośrodkach – nasz specjalista przygotuje indywidualny odpowiedni i najlepszy pakiet w jednym z zaufanych ośrodków termalnych na Słowacji, Ukrainie albo Węgrzech.

   Codziennie jesteśmy w kontakcie z partnerami z zagranicy, otrzymujemy aktualne komunikaty rządowe oraz od właścicieli aquaparków, hoteli i innych obiektów. Chętnie podzielimy się informacją.

   Kiedy otwarcie granicy Węgierskiej dla polaków?

   Granice wewnętrzne UE są otwarte. Obywatele Polski mogą bez przeszkód wjeżdżać na Węgry w celach turystycznych

   Doświadczenie, doskonała znajomość oferty, wieloletnia i owocna współpraca pozwala nam na uzyskanie najlepszych warunków rezerwacji dla Was!

   Inne ważne informacje:

   Termy na Słowacji baseny termalne
   Więcej o basenach termalnych na Słowacji
   Źródła termalne
   Źródła termalne, właściwości zdrowotne
   Premium Zona Hajduszoboszlo
   Więcej o Hajduszoboszlo
   Sanatorium Truskawiec
   Więcej o Truskawcu

   Ukraina Truskawiec ograniczenia

   Na Ukrainie ostatniej doby odnotowano 20156 nowych potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Liczba ofiar Covid-19 – 150 osób.

   Hotele i sanatoria w Truskawcu są czynne, zabiegi wykonywane. Wjazd na terytorium Ukrainy z negatywnym wynikiem testu albo z potwierdzeniem zaszczepienia.

   Źródło: https://covid19.gov.ua/

   Certyfikat Covidowy, Wjazd na Węgry, Słowację i Ukrainę

   Certyfikat można pobrać na smartfon albo wydrukować potwierdzenie z kodem QR, które informuje o zaszczepieniu, negatywnym teście (PCR albo antygenowy, ważny 48 godzin) albo ozdrowieniu (ważny 180 dni).

   Dla posiadaczy polskiego (unijnego) certyfikatu szczepień wjazd na Węgry i Słowację z naszym pakietem aqua all inclusive gwarantuje zakwaterowanie i korzystanie z basenów.

   Ukraina uznaje wydane w Polsce certyfikaty pełnego zaszczepienia.

   Hotel Aphrodite Rajecke Teplice
   Termy Słowacja

   Niestety urlop, weekend czy wypoczynek w roku 2022 nie będą takie jak w latach poprzednich. Poluzowanie ograniczeń jest nieuniknione, ale do niektórych restrykcji musimy niestety się przyzwyczaić. Epidemia koronawirusa sprawiła, że nie wiemy kiedy zostaną wznowione albo zamknięte połączenia lotnicze do popularnych krajów wakacyjnych.

   Dalekie podróże autokarem czy samochodem mogą zostać bardziej skomplikowane przez ewentualne kontrole na granicach państw. Samo mierzenie temperatury pasażerom przy wjeździe do kraju albo sprawdzenie wyników testu może stworzyć długi korek na granicy. Przejazd na przykład do Chorwacji i przekroczenie 3 albo 4 granic może znacząco wydłużyć podróż.

   Jakie wakacje zagraniczne w 2022?

   Wakacje z dziećmi

   Wypoczynek 2022 z dziećmi można spędzić w bezpiecznych i przygotowanych aquaparkach na Słowacji. Szczególnie polecamy termy Besenova i aquapark Tatralandia.

   Mnóstwo atrakcji dla dzieci (baseny, zjeżdżalnie, mini zoo, place zabaw…). Atrakcje dla dorosłych (baseny termalne, sauny i ceremonie, zabiegi spa).

   Aquapark Besenova Słowacja Baseny Termalne noclegi w Hotelu Besenova bezpośrednio termy BeszeniowaAquapark Besenova Słowacja Baseny Termalne noclegi w Hotelu Besenova bezpośrednio termy Beszeniowa

   Bardzo ważne – bezpieczeństwo:

   • ● Przekroczenie 1 granicy
   • ● Bliskość naszej granicy
   • ● Słowacja to kraj, który dobrze radzi sobie z epidemią
   • ● Góry w okolicy, czyste powietrze, szlaki turystyczne
   • ● Bezpieczna rezerwacja bez karty kredytowej

   Wakacje w Termach

   Pobyt w jednym z ośrodków termalnych lub uzdrowiskowych to nie tylko wypoczynek i miłe spędzenie czasu – to również regeneracja, dbanie o zdrowie i wzmocnienie odporności.

   Woda geotermalna w basenach, borowina lecznicza, woda mineralna, zabiegi spa i uzdrowiskowe, specjalny uzdrowiskowy klimat i wiele innych czynników przywrócą i wzmocnią Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

   Pieszczany Słowacja Baseny Termalne PiestanyPieszczany Słowacja Baseny Termalne Piestany

   Jak w termach dbają o bezpieczeństwo gości?

   Każdy polecany przez nas hotel albo kompleks jest sprawdzony pod kątem działań zgodnie z zaleceniami WHO.

   Hotel. Wnętrza hoteli oraz innych pomieszczeń są wietrzone. W pomieszczeniach wspólnych są dostępne środki do dezynfekcji. Często dotykane elementy dezynfekowane przez pracowników hotelu. Pobyt w recepcji skrócony do minimum, większość spraw będzie załatwione jeszcze przed przyjazdem.
   Na terenie hotelu przebywają wyłącznie Goście hotelu oraz personel.

   Hotel Thermal Heviz pokój Superior
   Hotel w Termach

   Pokój. przed zakwaterowaniem oraz po wykwaterowaniu pokoje są wietrzone a następnie dezynfekowane. Pracownik hotelu nie odświeża pokoju codziennie, sprzątanie odbywa się tylko w sytuacjach wyjątkowych oraz po wykwaterowaniu.
   Personel hotelu. U pracowników jest regularnie sprawdzana temperatura ciała, personel dezynfekuje ręce i używa odzieży roboczej, która jest regularnie prana i dezynfekowana. Pracownicy regularnie otrzymują instrukcje o sposobach bezpiecznego postępowania w poszczególnych przypadkach i sytuacjach by zachować maksymalne bezpieczeństwo pracy i wypoczynku dla Gości.

   Bezpieczeństwo na basenach!

   Hajduszoboszlo Promocje Tego Roku! Noclegi, Baseny Termalne, Aqua Palace. Hungarospa Thermal HotelHajduszoboszlo Promocje Tego Roku! Noclegi, Baseny Termalne, Aqua Palace. Hungarospa Thermal Hotel

   Naukowcy są zdania, że samo przebywanie w basenach nie podnosi ryzyka zakażenia wirusem. Bakterie i wirusy bardzo źle przenoszą się przez wodę w basenach.

   Woda rozcięcia wirusy, z kolei chlor stosowany do dezynfekcji wody w basenach nie pozostawia dla wirusów szans.

   Ryzyko zakażenia na basenach może wzrastać przez ewentualne niedotrzymanie niezbędnej odległości między osobami (1,5 – 2 metry), nie dotyczy to oczywiście osób z rodziny.

   Czyli od nas samych w dużej mierze zależy to bezpieczeństwo – dystans społeczny przy kasach aquaparku, przy prysznicach czy szafkach albo bezpośrednio w basenach. Musimy nauczyć się trzymać ten 1,5-metrowy dystans.

   Ratownicy przy basenach teraz pilnują również dotrzymania odległości między osobami na basenach.

   Na baseny jest wpuszczana ograniczona ilość osób, tak aby zapełnić możliwość dotrzymania odległości. Nasi Klienci z wykupionym pobytem i pakietem Aqua All Inclusive mają gwarantowane wejście na hotelowe baseny i aquaparki, w następnej kolejności zostaną sprzedawane bilety wstępu do aquaparku (Besenova, Tatralandia, Hajduszoboszlo) dla Gości niezakwaterowanych w naszych hotelach.

   Bezpieczeństwo rezerwacji i płatności

   Przy dokonaniu rezerwacji pobierana jest zaliczka w wysokości 50 zł / osoba.

   Jest ta zaliczka zwrotna.

   Jeżeli wyjazd nie będzie mógł się odbyć z przyczyn epidemii koronawirusa (zamknięcie granicy albo hotelu, albo aquaparku czy innego istotnego punktu pakietu pobytowego) to całość zaliczki zostanie zwrócona do klienta.

   Rezerwacja bez karty kredytowej.

    Często zadawane pytania

    Czy baseny termalne są czynne?

    Baseny termalne na Słowacji oraz termy na Węgrzech są czynne i dostępne z pewnymi ograniczeniami. Besenova oraz Tatralandia działają normalne, dla klientów z naszym pakietem Aqua All Inclusive gwarantowany wolny wstęp na termy i do Aquaparku

    Czy baseny termalne będą otwarte?

    Na wakacje 2022 baseny termalne, spa, termy i aquaparki będą otwarte i będą działać według obowiązujących norm sanitarnych.

    Czy możliwy wyjazd na Węgry?

    Tak. Z naszym Voucherem i pakietem Aqua All Inclusive Możliwy przejazd przez Słowację, wjazd na Węgry, korzystanie z basenów, spa i aquaparków.

    Słowacja wakacje z dziećmi gdzie?

    Najlepiej dla rodzin z dziećmi rezerwować sprawdzone i popularne obiekty na Słowacji: Besenova, Tatralandia, Poprad.

    Czy termy na Słowacji są otwarte?

    Termy na Słowacji czynne z dotrzymaniem obowiązujących obostrzeń.

    Węgry wakacje z dziećmi gdzie?

    Najlepszy i największy na Węgrzech kompleks kąpieliskowy z mnóstwem atrakcji dla dzieci to Hajduszoboszlo Hungarospa. Sprawdź też pakiet Aqua All Inclusive.

    Hajduszoboszlo baseny od kiedy czynne?

    Baseny termalne, kąpielisko oraz Aquapalace Hungarospa w Hajduszoboszlo już działa bez przerwy.

    Bezpieczne hotele w termach:

    Galeria zdjęć

    Zaktualizowano: autor Oksana Jaśnicka

    Więcej artykułów tego autora